Korzyści z zastosowania szkła lacobel

 

– Niezwykle trwały materiał, zachowujący niezmieniony wygląd przez wiele lat.
– Podczas procesu produkcji szkło zyskuje jednolity i błyszczący wygląd oraz
doskonałe przyleganie lakieru nakładanego na tylną powierzchnię szkła
– Lakier stosowany do produkcji szkła lacobel jest przyjazny dla środowiska,
ponieważ nie zawiera metali ciężkich, dodatkowo charakteryzując się niskim
poziomem emisji lotnych związków organicznych i formaldehydu.
– Szkło dostępne w 27 podstawowych kolorach, z możliwością wykonania szkła w
dowolnym kolorze z palety RAL.

 

Budownictwo

 

Szkło w naszych czasach odgrywa znaczącą rolę, szczególnie jeśli chodzi o budownictwo. Dawniej ten budulec stosowało się głównie do wstawiania przez szklarzy szyb w drzwiach i oknach. Następnie modne stały się luksfery, które wykorzystywało się do stawiania przezroczystych ścianek, dzięki czemu można było wpuścić trochę światła do ciemniejszych pomieszczeń. Zdarzało się, że w balustradach i otworach ściennych także montowano szyby.

Teraz szkło znajduje zastosowanie w dużo szerszym zakresie. Można je znaleźć na przykład w elewacjach wieżowców. W dzisiejszych czasach przy stawianiu kolejnych drapaczy chmur co raz częściej ich elewacja wykonywana jest ze szklanych paneli, które pełnią rolę okien jak i elementów ochronnych. Również balustrady szklane na budynkach coraz częściej wykonane są ze szkła bezpiecznego.

 

Przedmioty szklane w codziennym życiu

 

Od zarania dziejów szkło pełni znaczącą rolę w naszych mieszkaniach i domach nie tylko przez szklarzy, którzy specjalizują się w montażu szyb w oknach, ale też za sprawą naczyń, które wykonywane są ze szkła. Szkło od samego początku wykorzystywane było do wytwarzania talerzy, misek czy też półmisków. W głównej jednak mierze najwięcej wyrobów szklanych przeznaczonych jest do użytku spożywczego.

Szkło co raz częściej znajduje swoje zastosowanie w wyposażeniu wnętrz. Nowoczesne mieszkania cechują się dużą ilością szklanych ornamentów, szklanych półek czy też drzwi szklanych. U nas od wielu lat zauważamy, że Szczecinianie są co raz bardziej zainteresowani wyrobami takimi jak: kabiny prysznicowe ze szkła i drzwi szklane. Jest to najbardziej popularna forma zastosowania szkła w domach.

 

Motoryzacja, a szkło

 

Szkło także w branży motoryzacyjnej zajmuje zaszczytne miejsce. Ciężko sobie wyobrazić auto bez zastosowania w nim szkła, chociażby ze względu na przednią szybę. Jej zadaniem jest osłona kierowcy przed złymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy opady. Kiedyś auta nie były tak szybkie jak dziś, więc wystarczyły same gogle. Dzisiaj nie zdałoby to egzaminu.

Poza przednią szybą szkło znajdziemy także w światłach, głównie tych z przodu. Chroni ono lampy, które znajdują się w środku. W dodatku reflektory pełnią funkcję estetyczną i dają szklarzom pole do popisu.

 

Szkło w sztuce

 

Szkło i jego właściwości zostały wysoce docenione przez artystów, którzy znaleźli w nim zastosowanie w sztuce. Szkło po podgrzaniu daje się w łatwy sposób formować w różne kształty i właśnie to daje artystom ogromne pole i dowolność w tworzeniu sztuki.

Ponadto są zakłady, które wykorzystują te właściwości do tworzenia specjalnych naczyń ozdobnych przeznaczonych do użytku domowego. Witraże zdobiące niemalże wszystkie kościoły to także nic innego niż wytwór sprawnych rąk szklarzy.

 

Telekomunikacja

 

Duże znaczenie szkło odnalazło w elektronice, a mówiąc dokładnie – w telekomunikacji. Jest ono doskonałym izolatorem, a co za tym idzie jest chętnie wykorzystywane w elektryce. W telekomunikacji szkło jest bardzo cennym elementem wykorzystywanym przy transmisji, która odbywa się na niemałe odległości i dużej prędkości – w światłowodach. Jedna sekunda pozwala na przesłanie wielkiej ilości danych unikając strat i przekłamań – tak to zasługa bardzo cienkich szklanych rurek, przez które ten proces się odbywa.

 

Szkło hartowane

 

Szkło hartowane to najczęściej spotykany rodzaj szkła w branży budowlanej. Sposób w jaki jest wytworzone wzmaga jego wytrzymałość na temperaturę i uszkodzenia. W odróżnieniu od zwykłego szkła rozpada się na drobne kawałki z tępo zakończonymi krawędziami – to powoduje, że jest chętnie stosowane w drzwiach szklanych czy też kabinach prysznicowych. Samo hartowanie polega na rozgrzaniu go do ogromnej temperatury i szybkiego ochłodzenia.